Marigona Residence – ONUP Magazine
fade
2130
post-template-default,single,single-post,postid-2130,single-format-standard,eltd-core-1.0,flow-ver-1.3,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default

Marigona Residence

A new housing complex  is being built in Preoc, a village near Prishtina. Named Marigona Residence, the complex will provide 150 individual houses, about 1000 apartments and it also includes some other facilities like recreational parks, a primary school, a hotel, a shopping center and a hospital.

The following description by the developers,

Marigona Residence is a neighborhood with a modern concept of living and it covers an area of 32 hectares. It is located near the Prishtina-Skopje highway, in the 8th km southwest of Prishtina.

In Marigona Residence motorized, cyclists and pedestrians will find their paradise. Everyone will have their separate spaces, without encountering each other. Marigona Residence offers an advanced security system, with a sophisticated technology, with a very modern architecture, functional, attractive, and aesthetic. All the apartments at Marigona Residence are build in that way that maximizes the utilization of the sun, and that facilities do not obstruct one-another. Using the most modern infrastructure in Kosova, Marigona Residence has shown high deliberation toward environment preservation.

Green, spaces cover Marigona Residence with more than 40% of the area provided for parks, game spaces for children and adults, as well as cultural, social and sports activities. One of the features of Marigona Residence is that it offers a sewage system divided for waste water and atmosphere rainfall, boulevards that cover areas of 17 meters, and also sufficient parking on and underground. The entire neighborhood is covered with electricity installations, internet, telephone, and cable TV, as well as signaling and street lighting.

Taking into consideration the urban chaos created in Prishtina for years, and the increased demand of citizens for a better and more organized life, Marigona Residence is building the most modern neighborhood in the region.

All images courtesy of marigonaresidence.com

49 Comments
 • bekim mema

  Please send me information on how to acquire a house in Marigona Residence to my email address:b2012m@hotmail.com

  Thank you.

  May 18, 2010 at 8:11 pm
 • Vigani -Prizren

  Kur shof kete projekt jam krenar se jam shqipetar,vertet po befasohna nga kjo qe pashe.U stepa ,nje dridhje me hyri ne trup , u renqetha sa veq sa nuk me dolen lotet nga gezimi.Vetem ne Dubai sheh gjera te tilla ,e te mrekullueshme, e jo askund tjeter.
  Jetoj dhe punoj ne Kosove.Besoj qe qmimi eshte shum i lart e mundesit jan te vogla por ju lutem ma dergoni nje ofert lidhur me cmimet.
  Ju ideator, projektues e ju investues Bravo bravo , e hallall ju qoft gjiri i nanes, edhe buka qe e hani.

  May 26, 2010 at 12:06 am
 • besim

  E nderuara marigon residense ne qofte se eshte e mundur te me dergoni te dhena per shtepi ose per apartmane dhe mundesite e pageses.jetoje dhe punoje ne zvicer dhe gjithashtu jam prishtinas me nderime nga besim kasabaqi

  May 28, 2010 at 10:14 pm
 • arta

  te lutme me informo per cmimi n e metrit katror?

  May 31, 2010 at 9:34 am
 • Tamir Skenderi

  Vetem nje mund te them mrekullueshem,nese kish pas mundesi me ma dergu cmimoren qe t’i shoh se sa jane cmimet e ketyre banesave dhe shtepive,ju faleminderit dhe suksese.

  June 6, 2010 at 11:59 am
 • flora

  Wow mrekulli, me te vertet eshte diqka e mahnitshme, nese ka mundesi qe te mi tregoni qmiimet e shtepiave, po ashtu edhe te banesave,

  shume suksese vetem vazhdoni.

  June 20, 2010 at 2:58 pm
 • florenti

  Fantazi.
  Sa janë çmimet e banesave dhe shtëpive për metër katror?
  Falemnderit

  July 10, 2010 at 9:56 pm
 • Muhamet Gashi

  Ju pershendes Ju lutna nese kini mundesi te me dergoni Qmimin e sakt edhe nese kini mundesi te me dergoni ndonje plan ju pershendes

  July 13, 2010 at 6:41 pm
 • flamur

  Please send me information on how to acquire a house in Marigona Residence to my email
  Falemenderit

  July 13, 2010 at 7:55 pm
 • Isa Haxhiu

  Ju lutem per qmim !

  July 14, 2010 at 2:23 pm
 • Isa Haxhiu

  Qmimin per te gjitha kategorite, ju lutem !

  July 14, 2010 at 2:26 pm
 • ajet

  pershendetje a ka mundesi te me informoni per qmimet si dhe menyrat e pageses ju faleminderit shum

  July 15, 2010 at 6:51 pm
 • Visar

  pershendetje a ka mundesi te me informoni per qmimet si dhe menyrat e pageses ju faleminderit shume

  July 18, 2010 at 11:15 pm
 • Labi

  tani shofim se kemi per qka të mburremi me veprat tona e jo t’ia kemi lakmi veprave te projektuseve te huaj,ju lumt per kete projekt te mrekullueshem…

  July 19, 2010 at 8:59 am
 • genti

  ju lumte per projektin e ralizuar e qe eshte i merekullueshem,a kish pas mundesi te tregini qmimet e tyre,ose te publikoni ndonje qmimore.

  July 19, 2010 at 8:05 pm
 • sheki

  me intereson sa jane qmimet per meter katror te banesave dhe shtepite ju faleminderit

  July 20, 2010 at 9:22 pm
 • Bujar Selmani

  E nderuara Marigona Residense,a eshte e mundur te me tregoni se si e keni rregulluar sistemin e ngrohjes(Cfar sistemi)dhe ujit te ngrohte.

  Pershendetje te perzemerta,

  Bujari.

  July 29, 2010 at 5:16 pm
 • riza latifi

  sa osht qmimi per meter katror…per ndertim te shtepiave ???? nga kompania RIZA COMAPNY 045580676 …

  August 3, 2010 at 3:52 pm
 • Rioni

  sa kushton qmimii blerjes pere meter katror i shtepive banesave dhe lokaleve si dhe kushtet e blerjes

  August 5, 2010 at 4:37 pm
 • syla zenel

  mir mroma ju lutemi qe qe letmi qoni qmimet e blerjes te shpijave me komplet qysh duhet, prospektin ju lutemi..

  August 9, 2010 at 6:39 pm
 • Adelina

  hmmmm shum bukur nuk diskutohet, por pak zhgenyse ne iformatat per banim ne margion:shpiat,banesat etj…krejt ky investim kaq pak informata,edhe tjetra pse skeni opcjon per shqip :D sikur i keni dallu blersit e juaj.
  faleminderit

  suksese dhe shpresoj se tjetert do te marrin shembull prej keti projekti e ta bejm KOSOVEN nje vend ashtu qysh e meriton… PARAJSÉ

  September 20, 2010 at 5:11 pm
 • Fadil Ademi

  Please send me Price list for Apartaments and Villa’s

  Thank you

  October 29, 2010 at 7:36 pm
 • Dija

  Urime per punen qe beni me vjen mire qe ka ne Kosove njerz te till qe kan kso idea dhe bejn projekete te tilla kaq madhore urime urime uroj ti perfundoni ashtu si keni menduar.

  November 21, 2010 at 9:31 am
 • Jasmina.

  WoW no Comment vetem sukse ne punen qe e beni
  Ju lutem me dergoni te dhena dhe cmimet per shtepi,dhe me shum informata se si mund te blejm dhe ne qe jem jasht kosove
  Falemderit

  November 22, 2010 at 2:07 am
 • flora

  ju lutem qmimet e m2 per banesa

  November 22, 2010 at 10:12 am
 • flora

  ju lutem qmimin e m2 te banesave

  November 22, 2010 at 10:13 am
 • ziki

  askund nuk e pash nje pergjigje te vetme ? a ja vlen ky marketim pasi qe nuk marin te interesuarit asnje pergjigjeje ????

  November 22, 2010 at 10:29 pm
 • Drita

  Pune te mbare dhe suksese.
  Deshiroj te di se si funkcionon sistemi i ngrohjes.
  Faleminderit,

  November 26, 2010 at 2:23 pm
 • Ferid

  Pershendetje.

  Vertet te jetosh ne ket lagje eshte nje mrekulli .
  Smund ti besosh syrit qa po sheh ne ket lagje.
  Ju lumt….

  E pash qe kishin kerku shum Shok Cmimin e shtepive te Marigona Residence

  Ketu mund ti kqyrni cmimet.:

  http://www.marigonaresidence.com/

  November 29, 2010 at 9:05 pm
 • Jeton

  Une jam menagjer me ni kompani vendore kur e pash projekti tuaj , desha ta di se si mundemi me kontaktu per te lidhur biznis me ju ,nese kemi cilsi ne prodhimet tona neve si kompani biznisi e kemi furnizim me mobilje jemi nder kompanit me te forta ne lemi e mobilerive ,pershendetje nga jetoni.

  December 2, 2010 at 11:31 am
 • Mirjeta Bejtullahu

  SHUUUUME bukur me pelqene. Vetem se ju lutem nese ka mundesi qmimoren te e publikoni ose te ma dergoni ne e-mail. si dhe mundesine dhe menyren e pageses.

  December 13, 2010 at 1:51 pm
 • Fadil

  Ju Lutem nese keni mundsi te mi tregoni qmimet e banesave per m. katror dhe mundsish planet e mbrendshme dhe kur fillon ndertimi.

  December 21, 2010 at 12:17 am
 • jeton

  Te nderuar e pash projektin e juaj me pelqeu shume nese ka mundesi te me dergoni ne email qmimoren dhe menyren e pageses ju pres pergjigje.
  Me nderime

  January 7, 2011 at 1:32 pm
 • behxheti

  shum bukur por shum pak informata ju lutem nese keni mundsi mem tregu me gjersish pre shtepit me 210m2 per qmime jam shum i enteresuar falemenderit per mir kuptim
  pres pergjigjen tuj

  January 10, 2011 at 9:57 pm
 • muhamed haliti

  looking to buy house in kosovo,please can you send me more information to my email.an also a list for your prices.thanks very much.

  January 21, 2011 at 7:11 pm
 • Bashkim

  Hallall projec ju kishe lut te mi dergoni te dhenat e shepive qfar kushte I ofroni clientve edhe qmimet pershendetje

  May 9, 2011 at 9:16 pm
 • marieta

  Tung
  Nese ka mundesi te marre informata me te holleishme permes email,pasi qe jam e interesuar.

  May 11, 2011 at 9:06 am
 • drenusha

  Te nderuar e pash projektin e juaj me pelqeu shume nese ka mundesi te me dergoni ne email qmimoren dhe menyren e pageses ju pres pergjigje.

  me respect:

  May 26, 2011 at 6:41 pm
 • ekrem

  o shum projekt i mir po ket projekte e kan ndertuar per veti hajnat e kososves me pare te popllit edhe hajnat i rezervojn edhe pysin kishe nuk po e dim sa e qysh kushtojn, se aj qyteteari i ndershum as nuk pyt po as nuk ka mundesime ble me pare te djerses ,. qaoo nga ekremi

  May 30, 2011 at 10:20 pm
 • enesi

  Ju lutem cmimet per meter katrore edhe mundesit e pageses. flm

  August 23, 2011 at 10:36 am
 • toni

  kisha pas deshir tma tregoni nji plan te shtepive qe keni ne rezidencen tuja flm per mir kuptim

  September 21, 2011 at 6:57 pm
 • toni

  a ka mundesi tregimin e n donji plani te vetem se po me vyen per punim te shtepis
  faliminderit per mir kuptim

  September 21, 2011 at 6:59 pm
 • mila

  ju lutem per qmim metra katror

  October 7, 2011 at 11:32 pm
 • mila

  shum interessant nese esht edhe e pagushme

  October 7, 2011 at 11:36 pm
 • Driton

  Nese ka mundesi me ma dhan numrin e juaj se kush i ka ndertu keto shpia. ..dua te njejtin plan ne lagjen time ne Prishtine,….flm

  June 12, 2012 at 2:38 pm
 • Xhemka

  pershendetje a ka mundesi te me informoni per qmimet si dhe menyrat e pageses ju faleminderit shum – See more at: http://onupks.com/2010/05/marigona-residence/#sthash.J3PIjgvU.dpuf

  July 14, 2013 at 3:08 pm
 • benni

  perschendetje a ka mundesi kush asht i zoti i shpiva se ishet edhe nuk po kaxon qmi
  se na qysh mune me dit pa ukon i qmi kofse ekin interes me shit kaxon i qmin e par 4 soba

  September 17, 2013 at 11:26 pm
 • Arijana

  Ju lutem me e-mail qmimet si shkojn, dhe me shum info per shkollim pasi qe per momentin jemi ne londer dhe shpresoj te jan ne nivelin e duhur, falemnderit.

  February 23, 2014 at 10:32 pm
 • valdrin sylejmani

  A ka mundesi te lutem me ma dergu me email qmimin e shtepi se me te lire qe e keni ne marigona residence. Flm

  May 19, 2014 at 10:59 pm

Leave a Reply